0850 666 0321 veya iletisim@4us.com.tr
0850 666 0321 veya iletisim@4us.com.tr

AKILLI HASTA TETKİK İSTASYONU (AHTİ)

Genel

Ülkemizde ve dünya da kullanılan bilgisayarlı tedavi arabaları sadece hasta başında ilaç uygulanması için tasarlanmış araçlardır. 4US Akıllı Hasta Tetkik İstasyonu hasta başında tedavi uygulanmasını ve uygulanan tedavilerin bilgisayar ortamına aktarılmasını sağlayan cihaz olarak tasarlanacaktır. Bu yüzden hasta başında ilaç uygulama dışında tedavi uygulama güvenliği sağlamaktadır.

Hasta bilekliğine okutulan akıllı barkot sayesinde sadece hastaya ait çekmece açılacağından yanlış hasta tedavisi ve yanlış ilaç uygulamasının önüne geçilmesi planlanmaktadır.

EKG, Ultrasyon,tansiyon,ateş ölçümü,nabız,kan sayımı ölçümü gibi hasta başında uygulanarak ve direk otomasyon sistemine aktarılacağından veri güvenliği ve hasta konforu sağlanmış olacaktır.

Akıllı Hasta tetkik istasyonu hastanelerde iş akışının hızlanması, zaman kaybının önlenmesi, hastalara yanlış ilaç kullanımının önlenmesi ve kağıt israfının önlenmesini sağlanmış olacaktır.

AKILLI KİLİT SİSTEMİ İLE KAPALI DEVRE İLAÇ YÖNETİM SİSTEMİ

Doğru Kişi tarafından, doğru hastaya, doğru zamanda, doğru doz ve doğru yolla ilaç uygulanması HBYS ile entegre edilerek hastaya ait tetkik ve tedavi (Anamnez- Epıkriz) işlemleri verileri, Akıllı Hasta Tetkik İstasyonu veri tabanına işlenir.

ENTEGRE ATEŞ-NABIZ-TANSİYON TAKİBİ :

Yazılımları tarafımızdan geliştirilen Türkçe menülü, ateş, nabız ve tansiyon takibi yapılarak basılı evraka gerek duymadan HBYS sistemlerine aktarılmaktadır.

ENTEGRE EKG-USG-DOPPLER TAKİBİ :

Yazılımları tarafımızdan geliştirilen Türkçe menülü, EKG, Ultrason, Doppler takibi yapılarak basılı evraka gerek duymadan HBYS sistemlerine aktarılmaktadır.

AKILLI ATIK KOVASI :

Tetkik istasyonunda yer alan akıllı çöp kovasıyla, sağlık personeli hasta başında kullanmış olduğu evsel ve tıbbi atıklar temassız bir şekilde çöp kovasına atılabilmektedir.

TEMASSIZ SOĞUK ZİNCİR İLAÇ TAKİBİ :

Temassız soğuk zincir çekmecesi ile aşı uygulamalarında kullanılmak üzere sıcaklık kontrolü yapan özel bir çekmece tasarlanmıştır. Bu sayede aşılar bozulmadan taşınabilmesi sağlanmaktadır.

AKILLI NUMUNE ÇEKMECESİ :

Temassız numune çekmecesi sayesinde, doktor tarafından istenen laboratuvar tetkikleri sağlık personeli tarafından sisteme işleneceği sırada çekmece otomatik açılacaktır.

OFFLINE ÇALIŞMA SİSTEMİ :

HBYS veri tabanından aldığı veriler yerel veri tabanına aktarılarak, network bağlantısı kesildiğinde de işlem yapmaya devam eder. Bağlantı tekrar sağlandığında ise otomatik olarak veri eşleşmesi yapılır.

BATARYA SİSTEMİ :

Akıllı Hasta Tetkik İstasyonu minimum 3 max 24 saate kadar farklı opsiyonlarda güç batarya üniteleri ile desteklenmektedir. Pil durumları ana ekran üzerinde görülmektedir. Pil seviyesi %10 un altına düştüğünde sesli ve görsel olarak uyarılmaktadır.

UVC STERİLİZASYON :

Akıllı Hasta Tetkik İstasyonu şarj istasyonuna bağlandığı anda ultraviyole lamba armatürü ile sterilizasyon işlemine başlamaktadır. Bu sayede cihazın kendi kendisini dezenfekte etmesi sağlanmıştır.

TIBBİ AKILLI HASTA ARABASI AHTİ M-16 V1

Post a comment

Para Birimi Değiştir
USD Amerika Birleşik Devletleri (ABD) doları