0850 666 0321 veya iletisim@4us.com.tr
0850 666 0321 veya iletisim@4us.com.tr

NETWORK SİSTEMLERİ

NETWORK ALT YAPISI KURULUM VE DESTEK

4US Bilişim, IT sektöründeki bilgi ve tecrübesiyle müşterilerine network kurulumu ve yönetimi konusunda profesyonel hizmet vermektedir. Doğru network altyapısının sağladığı kazanımları müşterilerine sunan firmamız hizmet öncesinde müşterilerinin ihtiyaçlarına yönelik mevcut ağ alt yapısı ve ihtiyaç analizi yaparak kurumunuz için en doğru senaryoyu en uygun ürünlerle en kısa sürede sunmaktadır.

Network (Ağ) Nedir ?

İki veya daha fazla bilgisayarın veri paylaşımı amacıyla birbirine bağlandığı teknolojidir. Bilgisayarlar, sunucular, ağ cihazları, ana bilgisayarlar, çevre birimleri gibi cihazları birbirine bağlayan sisteme ağ denilmektedir.  En büyük Network (Ağ) İnternettir. Network sistemlerini kapsadığı alana göre sınıflandıracak olursak ;

Yerel Alan Ağı ( Local Area Network- LAN)

Aynı fiziksel ortam içerisinde bulunan bilgisayarın birbirine bağlanması sonucu oluşan küçük çaplı ağ sistemidir. Ev, Okul , İş yeri gibi sınırlı alanlarda oluşan ağdır.

Yerleşke Alan Ağı (Metropolitan Ağ Area Networks- MAN)

Lan ağlarına göre daha geniş alanı kapsayan ağ yapısıdır. Metropol olarak adlandırılmasının sebebi bir şehrin belirli bir alanını veya tamamını kapsamasındandır. Kampüs ağları olarak adlandırılan bu ağ çeşidi Üniversite kampüslerinde veya büyük iş yerlerinde kullanılmaktadır.

Geniş Alan Ağı (Wide Area Networks – WAN)

Birden fazla cihazın birbiri ile iletişim kurmasını sağlayan fiziksel veya mantıksal büyük ağdır. Yerel Alan Ağlarının birbirine bağlanmasını sağlayan çok geniş ağ çeşididir. En geniş alan ağı internettir.

Bir ağ oluşturmak için ağ cihazlarına ihtiyaç vardır. Ağ alt yapısı genel olarak pasif bileşenlerden oluşur. Pasif Bileşenler ; Kablo kanalları, prizler, kablolar, paneller, kabinlerdir. Pasif Bileşenlerin görevleri ise bilgisayarların arasında bağlantı sağlamaktır. Aktif Cihazlar ise ; Bilgisayarlar, Modem, Switch, Hub, Router vb. dir. Aktif cihazların görevleri ise ağ altyapısı üzerindeki veri akışını, iletişimi sağlamaktır. Yazılım tarafında ise ağ iletişim sistemleri , iletişim protokolleri ve ağ programlarından oluşan bir sistem vardır.

Yukarıda bahsettiğimiz ağ altyapısı ve cihazların temini, ağ yapısının projelendirilmesi, kablo kanallarının, prizlerin, ağ kablolarının (UTP, Fiber Optik vs.) ayarlanması , ağ cihazlarının, kabinlerin, montajı kurulumu, ayarlanması ve çalıştırılması, ağ sunucu işletim sistemleri kurulumu, ağ ve internet hizmetlerinin kurulumu, periyodik kontroller yapılır.

Ağ kurulumu sonrasında yaşanan arızalar halinde ağ sorun giderme hizmetimiz devreye girer ve proje yeni baştan yapılandırılır ve hatalar tespit edilir. Eğer gerekli ise kablo kanalları, prizler, elektrik altyapısı yenilenir.

Ayrıca; network sistemlerinde çıkabilecek sorunlar önceden  listelenerek her türlü donanım, yazılım ve teknik destek verilir.

Network (Ağ) Alanında Sunduğumuz Diğer Hizmetler

  • Network (Ağ) Cihazları Satışı
  • Network Sunucu Hizmetleri
  • Uzaktan Erişim Çözümleri
  • LAN – Local Area Network (Yerel Alan Ağı)
  • WAN- Wide Area Network (Geniş Alan Ağı)
  • Kablosuz Ağlar
  • Network Yönetim Ve İzleme
  • Yapısal Kablolama Çözümleri
  • Sistem Odası Kurulumu

 

4US Bilişim, kurumların ihtiyaçlarını en doğru yöntem ile karşılamak amacıyla uzman kadrosuyla düşük maliyetli, hızlı, yüksek kaliteli,güvenilir, ağ cihazlarının sorunsuz entegre edildiği, son teknolojiye uygun network hizmetleri verebilmektedir.Kurduğumuz Network alt yapısının sürekliliğini sağlamak için bakım anlaşmaları, periyodik testler, detaylı raporlamalar yapmaktayız. Doğru Network Altyapısı Çözümlerine İhtiyacınız Varsa, bizlere her zaman ulaşabilirsiniz.

Para Birimi Değiştir
USD Amerika Birleşik Devletleri (ABD) doları