0850 666 0321 veya iletisim@4us.com.tr
0850 666 0321 veya iletisim@4us.com.tr

HIMSS STAGE 6-7 DANIŞMANLIĞI VE DİJİTAL HASTANE SİSTEMLERİ

Sağlık alanında bilişim teknolojileri kullanımının artmasıyla sağlık kuruluşları arasında dijital hastane kavramı yaygınlaşmıştır. Bilgi akışının kurumdaki tüm teknolojilerle entegre olduğu, güvenilir veri akışının sağlandığı, sağlık personellerinin daha az zaman ve enerji harcayarak hasta ve hastane bilgilerine her yerden erişebildiği, el ile işlem yapılmayan, kağıtsız ve filmsiz çalışan , doğru ilaç ve tedavi uygulamalarının kontrol edildiği, yapılan tüm işlemlerin otomasyon sistemine bağlı yönetildiği, düzenli kontrolünün sağlandığı hastane işleyişi ve ileri teknolojiye sahip hastanelere kullanılan uluslararası kabul görmüş bir ölçüttür. Hastanenin dijitallik seviyesinin belirlenmesi HIMSS tarafından geliştirilen bir model olan EMRAM ile ölçülmektedir. Bu model hastanelerin mevcut dijitallik derecelendirmesi yapmakta, 6. ve 7. seviyeye tekabül eden hastaneleri  uluslararası HIMSS organizasyonlarında ilan ederek akreditasyon belgesi vermektedir.

HIMSS Emram kriterlerine göre seviye 6 hastane sayımız 167, Seviye 7 hastane sayımız ise 3’e ulaşmıştır. Avrupa’daki en ileri seviye beş dijital hastanenin 3’ü Türkiye’dedir. Türkiye, ABD’den sonra dünyada en çok dijital hastaneye sahip olan ülke konumuna yükselmiştir.

4US Bilişim olarak HIMSS Danışmanlık Hizmeti ve Medikal İş İstasyonu çalışmaları ile hastanelerinizi HIMSS Akreditasyon sürecine uygun hale getiriyoruz.

Para Birimi Değiştir
USD Amerika Birleşik Devletleri (ABD) doları